маневри зі спогадами


 

Розглянемо деякі маневри в роботі зі спогадами.

Під маневрами мається на увазі те, що розбираючи якусь подію зі свого життя, Ви можете перемотувати її подібно  фільму, ставити на паузу, сповільнювати або прискорювати темп перегляду, зупиняти і переглядати епізод повторно.

Інакше кажучи, Ви можете переміщатися своєю увагою по лінії подій, задаючи швидкість і напрямок переміщення, а також зупинятися в цікавому для Вас місці, змінювати ракурси і кути огляду і так далі.

Для кращого розуміння невелике практичне тренування.

* Як Ви вже знаєте, більшість прийомів і лайфхаків, представлених у проекті, можна тренуватися застосовувати зразу ж, прямо в процесі читання, без відволікання на додаткову підготовку. Тобто,  просто зараз читайте і одночасно спробуйте застосовувати. Підказки та роз’яснення наводяться по ходу дії.

Почергово відкривайте очі, щоб прочитати текст і закривайте, щоб застосувати те, що прочитали.

Взагалі-то можна практикувати і з відкритими очима, це кому, як зручніше. Але в ідеалі  вміти і з закритими, і з відкритими, тому тренуйте обидва варіанти.

Закрийте очі і просто подихайте  в спокійному темпі. 

Тепер переходьте до спогадів. Нехай  Вам згадається якийсь ваш похід в магазин. Не важливо, як давно це було, що перше прийде, те й розглядайте.

Який магазин Вам пригадався? Магазин одягу? Ювелірний? А може будівельний? Чи продуктовий супермаркет?

У який час Ви його відвідали? Чи багато покупців у приміщенні? Ви були самі чи з кимось?

А зараз наміром перемістіться в той момент, де Ви пильно щось розглядаєте. Що це було? Можливо, Ви вивчали інформацію на етикетці. А може, пробували на дотик матеріал. Подумки пірніть у своє тіло і зрозумійте, які почуття у Вас були тоді, про що Ви думали.

Добре.

А тепер ніби промотайте спогад далі і знайдіть той момент, коли Ви вже виходите з магазину. Подивіться на себе зі сторони. Ви купили тоді щось чи просто оглянули і вийшли? Куди Ви пішли далі?

Ок.

А зараз  перемотайте події в пам’яті назад і знову поспостерігайте за собою в магазині. Дивіться зі сторони. Як Ви пересуваєтеся?  На які товари звертаєте увагу?

Тепер відстороніться від себе на більш вагому відстань і охопіть увагою весь зал магазину відразу. Чи велике це приміщення? В яких кольорах воно оформлене? Світло там чи напівтемрява? Як виглядає  зал, якщо подивитися на нього зверху, ніби з-під стелі? А який вигляд, якщо зазирнути в нього з вхідних дверей?  

Подивіться ще з інших ракурсів.

Перемістіться увагою на вулицю і згадайте, який  вигляд має магазин зовні, водночас пам’ятаючи, що Ви все ще перебуваєте в цьому залі.

Поверніться увагою в приміщення і подивіться на себе.

У цьому місці призупиніть перегляд і поверніться у спогадах у той час, де Ви тільки збираєтесь в магазин.

Подивіться, як Ви збираєтесь. Ваші рухи, вираз обличчя. Згадайте свої думки і почуття в той момент.

Достатньо.

Відсторонюйтесь від цих спогадів і повертайтесь в момент зараз. Зробіть глибокий вдих і видих. Порухайтеся. Потягніться, фокусуючись на собі в теперішньому.

Такі ось нехитрі маневри застосовуються в роботі з пам’яттю,  рядами подій та інформацією загалом.

Вони ідентичні як для спогадів із нинішнього життя, так і для інших втілень, паралельних варіацій, роботи зі сновидіннями і т.д.

Це ж можна застосувати і в банальній повсякденності.

Наприклад,

протягом дня людина може прокручувати в пам’яті якусь подію, обмірковувати її. При тому робити це несвідомо, за інерцією.

Так от,

наступного разу, спіймавши себе на такому обмірковуванні, навмисно відстороніться від прокручуваної в голові ситуації, розгляньте її збоку, потім із різних ракурсів, знайдіть інші події, пов’язані з нею.

Потренуйтеся. Можливо, зрозумієте  для себе щось нове .