Як уже відомо, в пам’яті кожного з Нас зберігається абсолютно все, що з Нами відбувалося і що Ми спостерігали (навіть проїхавший поряд автомобіль, що бачимо краєм ока, або уривок фраз випадкових перехожих).
Виявляється, все це можна витягнути із завалів пам’яті за своїм бажанням.
І згадати в подробицях, як виглядав «той самий автомобіль» і про що говорили «ті перехожі».
Кожній людині під силу згадати будь-який день зі свого життя аж до найдрібніших подробиць, наприклад, у що Ви тоді були одягнені, яка була погода і т.п.
Просто треба знати, як це зробити.
І що найцікавіше – це не так складно, як багатьом здається.
Існує багато інструментів, серед яких, звісно ж, гіпноз, але зараз мова не про нього.
Щоб краще зрозуміти, що з себе представляє «секретна фішка», доцільно розглянути механізм її дії на конкретному прикладі.
Тому, не заглиблюючись поки що в подробиці, переходимо до прикладу. Читайте і відразу ж виконуйте, спостерігаючи за собою.
* Як Ви вже знаєте, більшість прийомів і лайфхаків, представлених у проекті, можна тренуватися застосовувати зразу ж, прямо в процесі читання, без відволікання на додаткову підготовку. Тобто, – просто зараз читайте і одночасно спробуйте застосовувати. Підказки та роз’яснення наводяться по ходу дії.
Отже:
Згадайте зараз (швидко навскидку) який-небудь випадок з вашого життя, пов’язаний, припустімо, з виноградом.
Вийшло? Швидко згадали? Чи легко було?
Так, іноді це буває просто, але не завжди.
Зверніть увагу, як Ви згадували?
У більшості випадків людина починає напружуватися, посилено намагаючись пригадати, де ж вона бачила цей виноград і за яких обставин.
* Під час розумового процесу часто примружують очі або зморщують лоб.
Тепер переходимо до «секретної фішки»
Суть її в тому, що «згадування» будь-якої події відбувається без докладання зусиль та без напруження збоку людини.
Варто просто заспокоїтися і задати запит своїй пам’яті показати Вам щось із вашого життя (можна прикрити очі, але не обов’язково) і чекати, доки почне приходити інформація або проявляться образи.
ВАЖЛИВО не форсувати події, судорожно намагаючись згадувати, нічого «не притягувати за вуха», а просто спокійно почекати, поки пам’ять «сама покаже».
Комусь знадобитися більше часу, комусь менше.
Тож тепер спробуйте згадати що-небудь зі свого життя за допомогою «фішки». Наприклад, хай це буде шапка. Але не просто шапка, як предмет, а саме подія з вашого життя, в якій фігурує шапка.
Що перше спливе, те й розглядайте (подумки).
Нехай спогад розкручується ніби сам собою, без ваших зусиль.
Зверніть увагу на подробиці:
Де відбувалася подія, пов’язана з шапкою, яка Вам згадалась?
Чи був хтось поруч з Вами?
Як Ви виглядали тоді?
Що робили? І т.п.
Нагадую: просто отримуйте інформацію, яку надає Вам пам’ять, без напруження та цілеспрямованих зусиль. Ставте уточнюючі запитання і отримуйте відповіді.
Таким от нехитрим способом можна знайти в пам’яті (тобто згадати) все, що завгодно.
На перший погляд може здатися, що все аж занадто просто. Але це дійсно так і є.
І це працює.
Зазвичай ті, хто опанував «фішку» і зрозумів її суть, уже не повертаються до старих способів, які передбачають мученицьке напруження в спробах згадати.
Попрактикуйтеся на своїх спогадах. Наприклад, задайте запит, нехай пам’ять Вам покаже якийсь випадок на роботі (нараду, бесіду під час обідньої перерви і т.п.), розгляньте деталі та подробиці. Можливо, спливуть нюанси, які тоді пройшли повз вашу увагу.
Таким же чином «дістаньте» з пам’яті щось на свій розсуд.
Головне тут довіряти процесу і не накручувати себе, мовляв, усе «складно і неможливо».
Де застосовувати?
Та скрізь.
Від банального пошуку ключів або згадування імені сусіда з дому навпроти, до відновлення ланцюжка подій у «загадковій історії з минулої відпустки».
Багатьом же знайома ситуація, коли «кудись приткнули ключі і вже весь будинок перерито, а пошук не дав результатів»?
Але ж замість того, щоб судорожно ритися в речах, можна «поритися в пам’яті». Тобто, згадати, куди саме Ви їх поклали і піти звідти забрати.
Ви вже знаєте, що «згадати» не означає напружити і замучити себе. А заспокоїтися, задати намір отримати відповідь від своєї пам’яті і – вуаля.
Крім того, цей прийом і подібні до нього застосовуються в різного роду практиках, медитаціях, в тому числі і під час занурень в інші життя, перегляді альтернативних варіацій, роботі зі снобаченнями, при зчитуванні інформації з простору і т.д.
Тобто, задаємо запит і отримуємо відповідь.
💡 Лайфхак: якщо виникають якісь труднощі або спогади приходять не так швидко, як хотілося б, можна паралельно повторювати для себе фразу «Я знаю, Я пам’ятаю». Це свого роду фраза-ключ, що сприяє переміщенню інформації з підсвідомих рівнів в область свідомості.
***
Чи спрацьовує «фішка» з першого разу? Зазвичай – так.
Але.
Всі різні і у кожного може бути по-своєму. Як буде саме у Вас, не скаже ніхто. Це можете з’ясувати тільки Ви самі в процесі.
Хоча, спрацює з першого разу чи з якого б там не було, абсолютно не важливо.
Зараз важливо вловити суть і зрозуміти в чому полягає «фішка».